Cvičení s kojencem aneb jak se přestat vymlouvat na miminko!

 

Každý chce být po porodu ve formě. Vážit ještě méně, než před porodem, mít stažené a pevné břicho, mít stehna a zadek bez celulitidy. Navíc nechceme zažívat bolesti zad, rukou a dalších, které často bolí při zvedání miminka nebo při nepohodlném sezení či ležení, jen aby se dítě vyspalo.

Klíčové ale je, abyste se cítila dobře.

Jak to tedy udělat, když chcete cvičit, ale mimčo vás stále potřebuje? Nechce spát a vyžaduje vaši pozornost?

Tady jsou 4 konkrétní tipy, jak to kombinuji já. Rozhodně nezvládnu cvičit každý den. Většinou ale máme tak 2 dny v týdnu, kdy se nepotřebuji starat o domácnost a v průběhu celého dne mezi kojením a přebalováním cvičíme.

U každého tipu jsou možné cviky. Pokud k nim budete chtít nějaké bližší vysvětlení, napište mi.

Jo a nezapomínejte pravidelně dýchat. Pokud si s dítětem povídáte, mluvení je výdech. Často v nějakých výdržích jen počítám. Ale dvouměsíčnímu prckovi to jako povídání stačí.

 

Cvičení před lehátkem

Tato pozice je ideální pro cviky v sedě. S dítětem si tak můžete povídat, ukazovat mu hračky a navíc si u toho zacvičit.

V této pozici cvičím hlavně na záda a ramena – rotace rukama, úklony, kroužení rameny a pažemi.

Potom přijde na řadu protahování a flexibilita. Protahuji ruce, záda, boky, nohy.

Sedím s nataženýma roztaženýma nohama. Natáhnu se do placky k mimču, potom k jedné noze a k druhé. Při natažení do strany na Evičku mluvím, aby se na mě otočila. Až potom jdu k druhé noze.

 

Cvičení na dece

Tohle je naše nejoblíbenější poloha na cvičení. Můžeme si povídat, jsme hlavami blízko sebe, můžeme se pusinkovat.

A co jde v této pozici cvičit? – klik (pánský i dámský) s pusinkou, plank (a jeho variace – na loktech, na zápěstí, střídání, přešlapávání nohama), střecha (protažení zad a nohou), cvičení na zadek (ruce na předloktí, zvedat jednu nohu nataženou, skrčenou, dávat nohu přes nohu, zvednout nataženou a krčit), kočičí hřbet (i do strany), protahování zad, rovnovážné cvičení (natáhnu levou ruku, pravou nohu a držím), stabilizační cvik (na všech čtyřech, zvednu kousek nad zem kolena)

 

 

Cvičení s kočárkem

Procházky jsou skvělý způsob, jak dítě uspat, vyvětrat a zároveň být v pohybu velmi brzo po porodu. To, na co chodím já už moc procházka není. Chodím velmi svižnou chůzí tak dlouho, než dítě usne.

Další věc, co jde dělat s kočárkem jsou výpady mírně do strany. To dělám mimo sídliště v lese, aby si ostatní neťukali na hlavu.

 

Cvičení ve stoje

Moje Evi ještě nedrží hlavu tak pevně, abych ji mohla libovolně zvedat. Cvičíme proto v poloze “tygřík” a dělám vždy dvě stejné série, pokaždé při držení na jinou ruku, abych namáhala tělo souměrně.

V této pozici dělám výpady, úklony a protažení boků.

 

A poslední bonusový tip. Dát dítě partnerovi do kočárku, v klidu bez přerušování si zacvičit a pak si dát dvacet, pro správnou regeneraci organismu.

 

Pokud se zajímáte o zdraví svých dětí, staňte se členy klubu pro zdraví dětí – Pomelo dětem. V tomto klubu Vás čeká vysvětlení a řešení zdravotních obtíží od zdravotnických odborníků, články o první pomoci, zdravé výživě a další. Vstupte na 14 dní zdarma.

Vstupte do klubu pro zdraví dětí - Pomelo dětem

 

 

A pokud se chcete ve svém těle cítit lépe, zkuste kurz Po porodu fit.

Buďte po porodu fit
12. 09. 2018

Komentáře

  • Jaroslav Giňa (15. 09. 2018):

Komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Čtěte také:

Vánoční nedieta

  Před Vánoci je hromada stresu. Ze všech stran na nás blikají světýlka,  tlačí reklamy, děsí nás přípravy, pečení a úklid. Proč si k tomu všemu přidávat ještě další stres z jedení cukroví? Navíc, jedení ve stresu a se stresem je pro tělo horší, než jedení v klidu a pohodě. Pokud toužíte po lepší postavě,…

Teplota u miminek a jak ji řešit

  Je skvělé, když je miminko zdravé a nic mu není. Přeji si, aby to tak u Vašeho dítka bylo stále. Je ale důležité vědět, co dělat, když něco není v pořádku. V následujícím článku popíšu, jak poznat a řešit u miminka zvýšenou teplotu nebo i horečku. Napíšu to z pohledu mámy lékárnice.   Miminka…

Počítání kalorií nemá smysl

Kalorie je fyzikální jednotka pro energii. Ve vědě je nahrazována jednotkou kJ (kilojoule [kilodžaul]). V potravinářství a v různých hubnoucích příručkách se ale stále používá (většinou se používá kilokalorie - kcal). Kolik má které jídlo kalorií je experimentálně zjištěné z kalorimetru. To je přístroj, který cokoli “spálí”. Kolik energie (tepelné) se uvolní, tak takovou má…