Co prosím na svědící pokožku hlavy? Myslela jsem že to bylo změnou šamponu, ale po umytí svědí dál, asi je vysušená. Můžu zkusit nějaký zábal?

Dobrý den, pokud se opravdu jedná jen o svědění, kůže se nadměrně neloupe, tak příčinou může být i změna šamponu.

Pěnidla v šamponech totiž mohou pokožku velmi podráždit. Může být červená nebo prostě jen svědí. Nejčastější a nejdráždivější pěnidlo v kosmetických přípravcích je sodium lauryl sulfát (SLS). Zkuste se mu vyhnout a raději používat přípravky s nedráždivým pěnidlem s podobným názvem – Sodium laureth sulfát (SLES) nebo zvolte přípravek úplně bez pěnidel.
Možná vám to nejprve přijde divné, že šampon nebo zubní pasta nepění, ale myje stejně dobře, jako ty pěnivé. Nepěnivého přípravku nemusíte dávat více, pěna není to, co čistí.

Je dobré nejprve zklidnit pokožku hlavy. Po umytí opláchněte hlavu odvarem z heřmánku. Je hojivý a navíc prospěšný pro vlasy.

Další možností je zábal. Pokud je pokožka hodně vysušená, můžete udělat nějaký na olejové bázi. Super je maska z vajec, olivového oleje a medu. Nechte ji na hlavě cca 20 minut. Pokožka po ní bude krásně vláčná a vlasy nabydou na objemu a budou se krásně lesknout.

Další tipy ohledně vlasů najdete ve článku Padání vlasů nejen po porodu.

21. 02. 2020