Dobrý den, poraďte co na odčervení těla. Díky.Dobrý den, nejprve bych řešila, jestli jde opravdu o červy. Pokud se jedná o dospělé, je onemocnění červy (škrkavkami, tasemnicí, roupy a dalšími) spíše vzácné. Objevuje se mnohem více u dětí, u kterých je cesta od zadečku k pusince krátká. Dospělí si myjí ruce, nesahají si tak často na zadek atd.

Jaké jsou příznaky? Bolesti břicha? (může mít milion příčin) Svědění konečníku? (může se jednat o hemeroidy)

Nejjednodušší je nechat si u lékaře udělat rozbor exkrementu. V laboratoři pak zjistí, o jakého parazita jde. Podle toho se můžete s lékařem domluvit na dalším postupu.

Z bylinek, režimových opatření a volně prodejných léků je to všechno spíše prevence. Pokud už červi jsou, je nejjednodušší zajít k lékaři a poté užívat přípravek na předpis, který plně hradí pojišťovna.

Bylinky


Z bylinek je výborný ořešák. Je možné koupit i přípravek s ořešákovým extraktem Wurm-Ex. Ten je ale zbytečně drahý. Takže je nejjednodušší udělat odvar z ořešákových listů.
Další bylinky s anthelminthickým účinkem jsou česnek, hřebíček nebo tymián či lichořeřišnice.


Hygiena


Jako prevence nakažení je velmi důležitá hygiena. Klíčové je mytí rukou před každým jídlem. Vajíčka červů také mohou zůstávat na oblečení, proto je důležitý úklid celého domova a důkladné přeprání veškerého oblečení, časté měnění pyžama a ložního prádla.


Z lékárny


Již výše zmiňovaný Wurm-Ex. Další možností jsou tablety s bylinnými extrakty Vermophyt.

27. 01. 2020