Analýza pracího gelu pro citlivou pokožku Dedra


Analýza Gelu na praní pro citlivou pokožku aloe SENSITIVE, 30 praní, Dedra.

  • 5-15% aniontové povrchově aktivní látky – tenzid usnadňující praní, není uvedeno, o jaké konkrétní látky se jedná.
  • 5-15% neiontové povrchově aktivní látky – tenzid usnadňující praní, není uvedeno, o jaké konkrétní látky se jedná.
  • enzymy – látky, které zlepšují účinnost praní, usnadňují odstranění nečistot, umožňují prát na nižší teploty, většinou jsou přírodního původu.
  • methylchloroisothiazolinone – syntetická nebezpečná látka, zabraňuje růstu bakterií. Způsobuje kontaktní dermatitidy a může být škodlivá pro plod. Nesmí být použita v bezoplachové kosmetice. 
  • methylisothiazolinone – syntetická nebezpečná látka, zabraňuje růstu bakterií. Způsobuje kontaktní dermatitidy a může být škodlivá pro plod. Nesmí být použita v bezoplachové kosmetice. 
  • 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol (bronopol) – konzervační látka s antibakteriálním účinkem, způsobuje kontaktní dermatitidy. Je třeba ji dostatečně opláchnout.
  • parfum – parfemace


Shrnutí:

U drogerie nemusí být uvedené přesné složení. Takže nevíme, jaké konkrétní látky se nachází pod obecnými názvy. (povrchově aktivní látky, parfemace).

Oceňuji, že obsahuje nižší množství povrchově aktivních látek, že neobsahuje fosfáty, chlor a opticky aktivní látky. Celkově obsahuje méně složek a to je určitě správně.

Vhodnější by bylo použití šetrnějších antibakteriálních látek. Je třeba prášek z prádla dostatečně vymáchat, aby nikde nezůstal.

Velmi citliví jedinci mohou mít po použití tohoto prášku kožní problémy.

V názvu je psáno aloe, ale ve složení nikde není.


Nechte si udělat analýzu složení kosmetiky


Chcete udělat kosmetickou analýzu nějakého produktu? Napište mi!

08. 05. 2020